معرفی بهترین کتاب های فروش و بازاریابی

معرفی بهترین کتاب های فروش و بازاریابی

برای شروع یک کار و موفقیت در آن حوزه نیازمند این هستیم که از تکنیک های بازاریابی مطلع و از آنها استفاده کنیم. برای همین هیچ چیز بهتر از مطالعه و شناخت بهترین کتاب ها و منابع در این زمینه نیست. در این مقاله ضمن معرفی بهترین کتاب های فروش و بازاریابی، به بررسی تعاریف مختلف بازاریابی می‌پردازیم.

معرفی بهترین کتاب های فروش و بازاریابی

در اینجا به معرفی کتابهایی در حوزه بازاریابی می‌پردازیم که در جایگاه خود جز اصلی ترین و به نوعی مرجع این نوع کتابها محسوب می‌شود.

  1. مدیریت بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر فیلیپ کاتلر را پدر علم بازاریابی می‌نامند و این کتاب او را باید به عنوان مرجع و منبع در زمینه بازاریابی مطالعه کرد.
  2. نسل چهارم بازاریابی اثر کاتلر این کتاب به شما کمک می کند در تغییرات بازاریابی در دنیای دیجیتال پیش بروید و نظرات جدید کاتلر در این کتاب آمده است.
  3. برنامه ریزی بازاریابی (مفاهیم، الگوها، ساختارها و استرتژی ها) اثر علی اکبر اسلام این کتاب به ابعاد مختلف برنامه ریزی بازاریابی پرداخته و به عبارتی نحوه طراحی و اجرای برنامه های بازاریابی را بیان می کند.
  4. بازاریابی استراتژیک؛ نگرش راهبردی اثر کارل جان آلیسیم این کتاب که نکات دشواری در آن بیان شده، فرآیند برنامه ریزی، بازاریابی استراتژیک، ماموریت و تعریف بازار و بسیاری مباحث مهم دیگر در آن بیان شده است.
  5. استراتژی های بازاریابی با رویکردی تصمیم محور اثر اورویل سی واکر نویسنده علاوه بر بیان کلیات بازاریابی در زمینه تدوین و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی نکات عمیق تر و تخصصی تری عنوان می کند.

تعاریف مختلف بازاریابی در کتابهای فروش و بازاریابی

قبل از معرفی کتاب هایی در حوزه بازاریابی، می‌پردازیم به اینکه بازاریابی چیست. تعاریف زیادی برای بازاریابی ارائه شده است و بیش از ۱۴۶ نوع بازاریابی داریم. در تعریفی، بازاریابی را مدیریت فرآیند شناسایی، پیش‌بینی و ارضای نیازهای مشتری به‌شکلی سودآور معرفی کرده‌اند.

این مطلب را هم بخوانید
مرور اجمالی کتاب ذهن مصرف کننده

انجمن بازاریابی آمریکا در سال ۲۰۱۳  تعریف بازاریابی را این گونه تصویب کرده است: بازاریابی به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و فرآیندهای ایجاد، انتقال و ارسال و تبادل هر آنچه برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکای تجاری و در کل برای جامعه ارزشمند باشد، گفته می‌شود.

به طور کلی، به نقطۀ آغاز و پایان هر کسب و کاری بازاریابی می‌گویند و محوریت بازاریابی را “مشتری” تشکیل می‌دهد. یا در تعریف دیگری می‌توان بازاریابی را یکی از بخش‌های اصلی کسب و کار دانست. به‌گونه‌ای که تمرکزش بر افزایش و نگهداشت مشتریان فعلی و دستیابی بیشتر به مشتریان بالقوه و تبدیل آن‌ها به مشتریان بالفعل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =