خرید کتاب برای کتابفروشی | راهنمای خرید کتاب | کتابفروشی آنلاین جریان کتاب
راهنمای خرید کتاب

راهنمای خرید کتاب

خرید کتاب برای کتابفروشی مقاله‌ای است، که در کنار بیان یک سری روش های خرید و فروش کتاب، به شما می‌گوید برای کتابفروشی یا فروشگاهتان چطور کتاب بخرید. اگر هم شما کتابخوان و به عبارتی، مصرف‌کننده هستید، در این مقاله راهنمای شما خواهیم بود برای کتاب خریدن. در این مقاله فرض ما این است که شما کتاب مورد نظرتان را می‌شناسید و با مطالعه کردن هم آشنایید. پس فقط به همان موضوعی می‌پردازیم که در عنوان این مقاله ثبت کرده‌ایم.

لیست عناوین این مقاله: راهنمای خرید کتاب دسته‌بندیِ خریداران کتاب برای کتابفروشی‌ها جمع بندی

راهنمای خرید کتاب

از نظر ما کسانی را که به دنبال خریدن کتاب هستند، به این چند دسته می‌توان تقسیم کرد:

 • دستۀ اول، کتابفروش ها هستند؛
 • دستۀ دوم، کتاب خوان ها هستند؛
 • دستۀ سوم، شرکت ها و سازمان ها هستند؛
 • دستۀ چهارم، کسانی که مسئول تدارکات و خرید برای یک جمع هستند، مثل مسئولان برگزاری اعتکاف یا برگزارکنندگان مسابقات کتابخوانی.
در این مقاله از نظر و تجربۀ خودمان استفاده می‌کنیم برای راهنمایی شما در هر کدام از این دسته‌ها که باشید!

راهنمای خرید کتاب برای کتابفروشی

سرفصل کلیِ قواعدِ خرید کتاب برای کتابفروشی این‌ها هستند:
 • میزان خرید ماهانه شما؛
 • نحوۀ تسویه حساب با فروشنده؛
 • عنوان‌ها و موضوعات موردنظر شما؛
 • اعتبار شما نزد فروشنده؛
 • قدرت و اعتبار رابط شما نزد فروشنده؛
اگر شما جزو هیچ‌کدام از این دسته‌ها نیستید، یک معنایش این است که به احتمال زیاد، شما مصرف‌کنندۀ کتاب یا خریدار جزء هستید. پس لطفاً همین الان روی این لینک کلیک کنید تا راهماییِ متناسب با خودتان را بخوانید.

بخش خرید کتاب برای کتابفروشی در این مقاله، مناسبِ چه کسانی است؟

مناسبِ سه دسته افراد است:
 1. فروشندگان کتاب؛ شما چه فروشگاه مجازی یا همان اینترنتی داشته باشید و چه فروشگاه فیزیکی کتاب، استعلامی در ابتدای کار از سابقۀ فعالیت شما گرفته می‌شود. این سابقۀ شما در نوع تعامل فروشگاه با شما تأثیر مهمی دارد. مثلاً اگر فروشگاه با همه به صورت نقدی کار می‌کرده، با شما ممکن است به صورت نسیه یا چکی هم معامله کند. این فروشندگان، بسته به حجم خرید ماهانه‌شان هم قراردادشان متفاوت می‌شود. اگر جزو این دسته هستید یا به این سطح برسید، ممکن است بین 30% تا 50%  و گاهی بیشتر هم سود عایدتان شود! برای دیدن مشخصات چند کتابفروشی مشهد روی این لینک کلیک کنید.
 2. کسانی که برای ورود به عرصۀ فروش کتاب به صورت تخصصی قصد خرید کتاب برای کتابفروشی شان را دارند؛ اگر شما هنوز در ابتدای راهید و به عنوان یک کتابفروش در بین همکاران و فعالان این صنف شناخته‌شده نیستید، معنایش این است که جزو همین دستۀ دوم هستید. از یک طرف هم، دیگر سابقه و اعتبار گذشتۀ شما ملاک نیست؛ چون در واقع سابقه‌ای ندارید که ملاک قرار بگیرد. تازه باید خودتان را نشان بدهید. سودی که در این سطح عاید شما می‌شود، ممکن است از 15% 25% فراتر نرود؛ البته این هم بستگی دارد به اینکه نقدی بخرید یا نه و اینکه چقدر خرید کنید.
 3. کسانی که در کنار کارهای دیگرشان کتاب هم می‌فروشند. خب. این هم آخرین دسته. معمولاً فروشگاه‌های بزرگ‌تر یا فروشگاه‌های نوپا یا فروشگاه‌هایی که در کنار دیگر کالاها تقاضای کتاب هم داشته‌اند، جزو این دسته هستند و اقدام به خرید کتاب برای کتابفروشی می‌کنند. چه شما جزو دستۀ دوم هستید و چه جزو دستۀ سوم، می‌توانید برای کسب تجربه در زمینه فروش کتاب به این مقاله در سایت اخبار رسمی مراجعه کنید.

جمع بندی

در زمینۀ خرید و فروش کتاب هم مثل تمام مشاغل دیگر، هر کس قدرت فروش بیشتری داشته باشد، قدرت خرید بیشتری هم دارد و هر کس قدرت خریدش بیشتر باشد، سودش بیشتر است! به همین سادگی می‌توانید نتیجه بگیرید که چه باید بکنید تا در این زمینه موفق باشید.

برای دیگر دسته‌های خریدار کتاب، در ویرایش‌های بعدی می‌نویسیم. بازهم به این مقاله سر بزنید و لطفاً نظر بدهید.

شاید این محصولات را دوست داشته باشید

به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
۵۰,۰۰۰ تومان
به‌زودی موجود می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.