معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی
ارتباط سریع و آسان در واتساپ
معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی

معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی

کتاب ها یکی از بهترین منابع برای آموزش هستند که در مسیر سفر زندگی ما را همراهی می کنند. ما در این مقاله نیز به معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی پرداخته ایم و قصد داریم سرفصل ها و چکیده ای کوتاه از کتاب را برای شما نشان دهیم تا در صورتی که از کتاب خوشتان آمد، آن را تهیه کنید.

ایده های اصلی نویسنده در کتاب

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب این بوده است که در زندگی گاهی باید مشکلات ریز و بی اهمیت را نادیده گرفت تا بتوان بر روی هدف های اصلی تمرکز کرد. این جمله به ظاهر ساده از دید این کتاب راهی برای کاهش تنش ها و فشار های روحی است. به همین دلیل کتاب 5 بخش اصلی دارد که در هر کدام از آن ها چگونگی نادیده گرفتن مشکلات بی اهمیت را توضیح می دهد. این 5 مورد عبارتند از:

 1. اولین و مهم ترین بخشی که در معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی باید به آن اشاره کنیم، خوشبختی است. نویسنده در این کتاب باور دارد که با رسیدن به هدف نمی توان حتما به خوشبختی رسید. بلکه با حل مشکلات زندگی و رضایت از نتیجه کار است که خوشبختی حاصل می شود.
 2. در بخش دوم کتاب، نویسنده سعی کرده است تا به شما تاکید کند که هیچ گاه مشکلاتی که دارید فقط برای شما نیست. بلکه میلیون ها انسان دیگر نیز بر روی کره زمین هستند که ممکن است مشکلات آن ها با شما مشابه باشد و شما فکر نکنید که فقط یک اتفاق به خصوص برای شما افتاده است.
 3. بخش سوم کتاب مربوط به خودآگاهی است. برای حل مشکلات نیاز است تا خودمان را بیشتر بشناسیم و بر روی استعداد هایمان بیشتر سرمایه گذاری کنیم.
 4.  بخش چهارم کتاب به قبول کردن اشتباهات و مشکلات می پردازد. در این قسمت از کتاب گفته می شود که ممکن است مشکلاتی که با آن ها برخورد می کنید و شکست هایی که می خورید، تقصیر شما نباشند، اما باید آن ها را بپذیرید و مسئولیت آن ها را به عهده بگیرید.
 5. یکی از بخش های مهم که در معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی باید به آن اشاره کرد، معایب کمال گرایی است. در این بخش به طور کامل توضیح داده می شود که اشتباه کردن بخشی از طبیعت انسان و امری طبیعی است. هرگز نباید به خاطر هر اشتباهی خود را سرزنش کرد و نباید همیشه به دنبال بهترین بود.
این مطلب را هم بخوانید  کتاب انگیزشی چیست

مهم ترین مطالب هر بخش

مهم ترین مطالب هر بخش

مهم ترین قسمت های مقدمه کتاب:

در قسمت مقدمه کتاب به طور خلاصه در مورد این که ما همیشه زمان بسیار زیادی را برای چیز های اشتباه هدر می دهیم، بیان شده است. این کار باعث می شود که ما از پذیرفتن شرایط خود سر باز زنیم و پذیرش شکست را به عنوان قسمتی از زندگی از خاطر ببریم. به همین دلیل نیز این کتاب برای تغییر این طرز تفکر اشتباه نوشته شده است.

قسمتی از بخش اول کتاب

در این بخش از معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی، به مهم ترین قسمت های موجود در بخش اول می پردازیم.

 • همه ما در زندگی چیزی را کم داریم و باید با همین کمبود ها زندگی کنیم و از آن لذت ببریم. اگر بخواهیم همیشه بر روی نداشته هایمان تمرکز کنیم، زندگی را بر خود سخت تر کرده ایم و خوشبختی را از خود دریغ کرده ایم.
 • یکی دیگر از بخش های کتاب برای رسیدن به خوشبختی، استفاده از قانون تلاش معکوس آلن واتس است. قانون تلاش وارونه به این اشاره دارد که گاهی اوقات هرچه بیشتر در مورد کاری تلاش می کنیم آن کار برای ما سخت تر می شود. به همین دلیل نیز گاهی اوقات نیاز است تا مشکلات را ساده در نظر بگیریم و سپس برای حل کردن آن اقدام کنیم.

قسمتی از بخش اول کتاب

قسمتی از بخش دوم کتاب

در معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی باید گفت که موارد بسیار جالبی در بخش دوم کتاب آمده است. دو مورد از جالب ترین آن ها عبارتند از:

 • این که فکر کنیم ما سزاوار شکست هستیم یکی از بدترین نوع افکار است. همیشه باید پس از شکست خوردن در برابر مشکلات تلاش بیشتری را به کار بگیریم تا بتوانیم آن ها را کنار بزنیم.
 • ممکن است که گاهی اوقات فکر کنید که مشکل پیش آمده، فقط برای شما وجود دارد. اما باید این را بدانید که ممکن است میلیون ها انسان دیگر نیز مشکل شما را داشته باشند. با این طرز تفکر شاید مشکل حل نشود اما حداقل حس خوبی از اینکه تنها نیستید پیدا می کنید.
این مطلب را هم بخوانید  از لوتی گری تا حریت (شاهرخ حر انقلاب)

قسمتی از بخش سوم کتاب

در این قسمت از معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی باید گفت که این خود انسان است رنج کشیدن را انتخاب می کند. نویسنده با خاطر نشان کردن داستان زندگی ستوان اونودا که تا 30 پس از جنگ جهانی دوم هنوز در جزیره ای دور افتاده فکر می کرد جنگ تمام نشده، مفهوم رنج و سختی را به خوبی توضیح می دهد و نشان می دهد تمامی رنج ها و سختی هایی که انسان می کشد از طرز فکر و نوع نگاه او به زندگی نشات می گیرد.

قسمتی از بخش چهارم کتاب

در  بخش چهارم از معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی می توان این چند مورد مهم را ذکر کرد:

 • ما هیچ وقت نمی توانیم شرایط و مشکلات را کنترل کنیم، اما می توانیم با تفسیر آن ها، واکنش های خوبی داشته باشیم.
 • ممکن است که ما در زندگی مشکلاتی داشته باشیم که در پدید آمدن آن ها نقشی نداشته ایم؛ مانند بیماری های ژنتیکی اما باید یاد بگیریم که وجود این مشکلات را در زندگی قبول کنیم و با آن ها به زندگی ادامه دهیم.

قسمتی از بخش اول کتاب

قسمتی از پنجم کتاب

در آخرین بخش از معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی، به راه هایی اشاره می شود که با استفاده از آن ها می توان از تکرار اشتباهات در آینده جلوگیری کرد. همچنین اشاره شده در صورت اشتباه کردن نباید خود را سرزنش کنیم. زیرا اشتباه بخشی از سیر زندگی انسان و امری طبیعی است.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی یکی از کتاب های موفق و پرفروش حال حاضر در دنیا پرداختیم. هدف اصلی این کتاب چگونگی برخورد با مشکلات و مقابله با آن ها است. امیدواریم که این مقاله در آشنایی شما با کتاب مفید بوده باشد. همچنین برای خرید این نسخه از کتاب در تیراژ بالا می توانید به سایت جریان کتاب مراجعه کنید که با درصد تخفیف مناسب به کل کشور ارسال دارند.

شاید این محصولات را دوست داشته باشید

به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود

یک دیدگاه در معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.