معرفی پنج کتاب خوب فلسفی

معرفی پنج کتاب خوب فلسفی

من می خواهم در این مقاله پنج کتاب خوب فلسفی برای وارد شدن به دنیای پر رمز و راز فلسفه رو بهتون معرفی کنم.
خیلیها به فلسفه علاقه دارند اما نمیدانند از چه کتابی شروع کنند و برای وارد شدن به دنیای فلسفه چه کتابی را بخوانند. دنیای فلسفه دنیای قشنگی است چون به خیلی از چراهای ذهن ما پاسخ می دهد و علاقمندان خاص خود را دارد.

 فلسفه چیست؟

کلمه فلسفه از ریشه یونانی فیلوسوفیا گرفته شده است. فیلو به معنی دوستداری و سوفیا به معنای دانایی است. بشر از همان روزهای اولیه با مفهوم فلسفه و چرایی وجود خود و این جهان درگیر بوده است. وارد شدن به دنیای فلسفه کمک به پاسخ دادن به همه این سولات است.

چنانکه ابن سینا می گوید: فلسفه، آگاهی بر حقایق تمام اشیا است به قدری که برای انسان ممکن است.

معرفی پنج کتاب خوب فلسفی

حالا ما برای کمک به انتخاب آسانتر شما در مورد کتاب فلسفی پنج کتاب خوب فلسفی را برای شما به طور مختصر معرفی می کنیم:

۱- دنیای سوفی اثر یوستین گردر

این کتاب اثری داستان وار ات که بیشتر برای نوجوانان نوشته شده است و به زبان ساده فلسفه را برای نوجوانان تشریح می کند. کتابی بسیار موفق است که حتی نظر بزرگسالان را هم به خود جلب کرده و تاکنون به ۵۹ زبان ترجمه شده است.

۲- تسلی بخشی های فلسفه اثر آلن دوباتن

این کتاب یک اثر غیر داستانی است که نویسنده سعی کرده است در لابه لای کتاب هر یک از سختی های زندگی را با آموزه های یکی از فیلسوفان هموار کند.

این مطلب را هم بخوانید
بیشعوری به چه معناست

۳- الفبای فلسفه اثر نایجل واربرتون

این اثر سومین کتاب از معرفی پنج کتاب خوب فلسفی است.  کتابی ساده برای آشنایی مقدمات و اولیه با مبانی فلسفه است. این کتاب گزینه خوبی برای علاقمندان و خوانندگان تازه کار فلسفه است.

۴- سرگذشت فلسفه اثر براین مگی

این کتاب مصور و متفاوتدر مورد بحث های  فلسفی است. در این کتاب ضمن پاسخگویی به سولات مهم فلسفی به تحلیل آثار عمده بزرگترین فیلسوفان پرداخته است.

۵- خودآموز فلسفه اثر مل تامپسون

این کتاب بصور مختصر و مفید مباحث کلیدی و اصطلاحات فلسفه از سالهای اولیه تا امروز را پاسخ می دهد. و همچنین به سوالات مهمی فلسفی پاسخ داده است.

جمع بندی

کتابهای بسیار خوب دیگری در زمینه فلسفه وجود دارد که می توان به علاقمندان این حوزه معرفی کرد اما ما فعلا بسنده کردیم به همین پنج کتاب خوب فلسفی.

و امیدواریم این مقاله مفید و توانسته باشد به شما کمک کند برای انتخاب کتابهایی برای ورود به دنیای فلسفه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =