معرفی بهترین کتاب انگیزشی

کتاب انگیزشی چیست

در این مقاله می خواهیم کمی در مورد کتابهای انگیزشی صحبت کنیم. اینکه آیا خرید و خواندن کتاب انگیزشی خوب است؟ اصلا کتاب انگیزشی چیست؟ و چند کتاب خوب در این زمینه به شما معرفی کنیم.

کتاب انگیزشی چیست؟

این کتابها منابع موثری در ایجاد انگیزه هستند. خواندن این کتابها به شما کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و شروع به تغییر خود کنید.

موضوع اصلی کتاب های انگیزشی و موفقیت حول محور این پیام است که “هر کاری شدنی است”. این کتابها در صدد ایجاد نوعی خودآگاهی و شناخت نسبت به خود است که نقش مهمی در ایجاد موفقیت ایفا می‌کند.

معرفی بهترین کتابهای انگیزشی جهان

کتابهای خوب و زیادی در این زمینه به چاپ رسیده است. ما در این بخش از مقاله کتاب انگیزشی چیست؟ چند کتاب مطرح و خوب را به شما معرفی می‌کنیم:

 1.  تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام مک ریون
 2. کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
 3. باهوش تر، سریع تر، بهتر اثر چارلز دوهیگ
 4. سرسختی اثر آنجلا داکورث
 5. خودت را انتخاب کن اثر جیمز آلتوچر
 6. بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل
 7. هنر ظریف بیخیالی اثر مارک منسون
 8. جادوی فکر بزرگ اثر اثر د. شوارتز
 9. آیین دوست یابی و نفو در دیگران اثر دیل کارنگی
 10. نمی‌توانی به من آسیب بزنی اثر اثر دیوید گاگینز

 نقدی بر کتابهای انگیزشی

بسیاری از کارشناسان معتقدند که بیشتر از ۸۰ درصد کتابهایی که با عنوان انگیزشی به چاپ می‌رسند جز کتاب های زرد هستند و هیچ پشتوانه علمی و تخصصی ندارند و نقدهای زیادی بر این نوع کتابها وجود دارد از جمله این نقدها که در ادامه مطلب کتاب انگیزشی چیست؟ می‌آوریم را با هم مرور می‌کنیم:

 • بیشتر کتابهای انگیزشی معمولا نابرابری های که اطراف فرد وجود دارد را نادیده می‌گیرند و فقط یک سری جملات کلیشه ای را به فرد القا می‌کنند.
 • اکثر این کتابها مانند مخدری عمل می کند که یک احساس خوب موقتی را در فرد ایجاد می‌کند که درمانگر نیست. تکرار جملاتی زیبا و آرام بخش که به طور مقطعی در خواننده حال خوب ایجاد می‌کند.
 • مسلما راه رسیدن به موفقیت و پولدار شدن تنها با خرید و خواندن این نوع کتابها هموار نمی‌شود. بیشتر این کتابها قشر متوسط و فقیر جامعه را هدف قرار می‌دهند.
 • تعداد زیادی از این کتابها هیچ پشتوانه علمی ندارد و فقط برای پر کردن جیب نویسنده ها نوشته و به فروش می رسد.
 • در نهایت خواندن این کتابها می‌تواند برای فرد یک دنیای خیالی و دست نیافتنی ایجاد کند که او در مرکز آن قرار دارد.در پایان  امیدواریم خواندن این مقاله که کتاب انگیزشی چیست؟ بتواند برای شناخت و انتخاب کتاب خوب به شما کمک کند.
این مطلب را هم بخوانید
ویدیو معرفی کتاب زخم داوود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =