فعالیت های آنلاین

قبل از اینکه دیر شود، آنلاین شوید – آشتی با فعالیت های آنلاین

در این مطلب که موضوع اصلی آن آشتی با فعالیت های آنلاین است، دربارۀ موضوع فرهنگ و نگاه مردم به فعالیت های آنلاین با شما گفتگو می‌کنیم. این مطلب دربارۀ کسب و کارهای اینترنتی نیست. آنلاین شدن، به‌طور عمومی به نگرش و دیدگاه ما دربارۀ فضای مجازی می‌پردازد. آنلاین شدن، به فعالیت در شبکه های اجتماعی ، جستجو در اینترنت یا همان وبگردی ، تعامل با مطالب و حتی تولید محتوا در این زمینه ارتباط دارد.

کتاب، کتابخوانی و اینترنت

طبیعی است که اگر شما جزو افراد کتابخوان باشید و با کتاب، بیشتر خو گرفته باشید، این سؤال برایتان پیش بیاید: جریان کتاب یک وبسایت فروش آنلاین کتاب است. پس ارتباط این مقاله با کتاب و کتابخوانی چیست؟

اول اینکه ما دربارۀ شما حرف می‌زنیم؛ دربارۀ خودمان، نه دربارۀ کتاب یا اینترنت یا هر چیز دیگری. معنای این حرف این است که اگر در زندگی ما کتاب، فیلم یا هر ابزار و سرگرمی دیگری جای دارد، باید به این هم توجه کنیم که اینترنت هم به عنوان یک ابزار به‌روز و کارآمد می‌تواند بخشی از نیازهای ما را به شکل خوبی برآورده کند.

دوم اینکه افراد کتابخوان و کسانی که با کتاب انس دارند، دست‌کم باید به این باور و خودآگاهی برسند که کتاب به‌تنهایی نمی‌تواند نیازهای متفاوت ما را پوشش دهد، همان طور که اینترنت به‌تنهایی نمی‌تواند. توقع ما از اهالی کتاب و کتابخوانی این است که درکی فراتر از درک عموم جامعه از ابزارها و نیازهای امروز جامعه و خودشان داشته باشند. برای همین هم این مطلب را در اینجا درج کردیم.

اینترنت در کنار تمام معایب و ضعف‌هایی که دارد، قوت‌ها و مزایای بسیاری هم دارد. مثلاً همین که شما می‌توانید برای کودکتان اسباب بازی بخرید و حتی به او از این روش آموزش بدهید. می‌توانید از بعضی سایت‌های خبری استفاده کنید و از آخرین خبرهای روز آگاه شوید.

آیا هنوز هم نیاز دارد دربارۀ مزایا و کاربردهای استفاده از اینترنت و آشتی با فعالیت های آنلاین بدانید؟

آنلاین شدن یعنی چه؟

در اینجا منظور ما از آنلاین شدن این است که اگر فکر می‌کنید به شما کمک خواهد کرد، نگاهتان را به آنلاین شدن عوض کنید. آنلاین شدن را ما در فعالیت‌های مختلفی می‌بینیم:

فعالیت در شکبه های اجتماعی

ارتباط برقرار کردن با دوستان و آشنایان به وسیلۀ پیامرسان‌ها

استفاده‌های کاری از ابزارهایی مانند ایمیل

خریدهای اینترنتی

آموزش دیدن در موضوعات مختلف

سرگرمی

با خرید اینترنتی کتاب، دربارۀ مرگ و زندگی بیشتر بدانید و سرگذشت بعضی از بازگشتگان از مرگ را در کتاب‌ها بخوانید

نتیجه‌گیری

در جامعۀ امروز ما نیازهایی برای ما ایجاد شده که بدون استفاده از اینترنت، زندگی برایمان بسیار سخت می‌شود.

دیدگاهی ثبت نشده است

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.