کتاب نانوشته مشاغل - لوله بازکنی

کتاب نانوشته مشاغل – لوله بازکنی

کتاب نانوشته مشاغل – لوله بازکنی مطلبی است درباره اینکه تخصص ها و مشاغل زیادی منتظر انتشار کتاب های تخصصی و مرجعی هستند که آموزش های لازم را در موضوعات مختلف ارائه کند. لوله بازکنی به عنوان یک تخصص و شغل جاافتاده که دست اندرکارانی مثل فنی کارا www.fanikara.com دارد، جزو مشاغلی است که نیازمند تولید کتابی در این زمینه است.

کتاب نانوشته مشاغل

بی‌شک در بین راه‌های مختلف آموزش و یادگیری تخصص‌ها که زمینۀ اشتغال و درآمدزایی است، کتاب خواندن سهم زیادی دارد. شما در هر تخصص و حرفه‌ای بخواهید آموزش ببینید، در کنار آموزش‌های عملی به منابع مکتوب هم نیاز دارید. اما چرا با این اوصاف، جای کتاب های تخصصی مشاغل در قفسه‌های کتاب‌ها این‌قدر خالی است؟ چرا منابع کمی وجود دارند برای اینکه در موضوعات موردنیاز ما کتاب‌های مفید و تخصصی را به ما معرفی کنند؟ در این مطلب به همین موضوع از چند منظر نگاهی می‌اندازیم و راهکاری در حد و اندازۀ خودمان ارائه می‌کنیم. ما قبل از این مطلبی با عنوان درمورد فواید کتاب خواندن چه می دانید؟ به‌طور کلی به مزایای کتاب خواندن اشاره کردیم که می‌توانید آن را هم بخوانید.

جایگاه کتاب های تخصصی در مشاغلی مانند لوله بازکنی

همیشه انتخاب شغل و درآمدزایی فرزندان برای پدر و مادرها دغدغۀ اصلی و مهمی بوده و هست. اینکه فرزند دلبند ما در آینده قرار است چه باری را از دوش جامعه بردارد و معیشت خودش و خانواده‌اش را از طریق انجام چه کاری فراهم کند، یک مسئلۀ شایع بین پدر و مادرهاست. در این بین، خود فرزندان ما هم این دغدغه را دارند که اگر بخواهند مشاغلی مانند لوله بازکنی را انتخاب کنند، از کجا باید این حرفه و تخصص را یاد بگیرند؟ با این مقدمه به جایگاه کتاب های تخصصی در مشاغلی مانند لوله بازکنی می‌پردازیم.

این مطلب را هم بخوانید
کتاب استراتژی فروش

برای اینکه بدانید خلاء موجود که ما از آن صحبت می‌کنیم چه اندازه است، کافی است همین الان تصمیم بگیرید کتابی درباره یکی از تخصص ها مثل لوله بازکنی بخرید. چه‌کسی می‌تواند چند کتاب معتبر و خوب و به‌روز در این زمینه را به شما معرفی کند؟ حتی دست اندرکاران این حوزه مثل سایت برچسب کدام کتابفروشی فیزیکی یا کتاب فروشی آنلاینی چنین کتاب هایی را برای استفادۀ عموم ارائه می‌کنند؟ خوب می‌دانیم که شما منابع زیادی را سراغ ندارید؛ چون به چنین منابعی هنوز چندان که باید پرداخته نشده است. قاعدتاً در یک جستجوی مختصر به محتواهایی با عنوان آموزش لوله بازکنی در سایت هایی برمی‌خورید مثل فنی کارا.

دو پیشنهاد برای تولید کتاب های نانوشته مشاغل – لوله بازکنی

آنچه اینجا می‌خواهیم پیشنهاد بدهیم، راهکاری است که از عهدۀ هرکسی برنمی‌آید. باید مجموعه‌هایی که در زمینۀ لوله بازکنی متخصص و فعال هستند و دست‌اندرکار به حساب می‌آیند، مثل سایت لوله بازکنی سیار و در محل با نام برچسب این کار را انجام بدهند. و اما پیشنهاد:

۱. گردآوری و تدوین تجربیات مختلف در زمینۀ لوله بازکنی

اگر هرکس وقتی کاری را انجام می‌دهد، چه برچسب و فنی کارا باشد، چه یک فرد عادی که متخصص هم نیست، در مدت کوتاهی دفتری از تجربیات مختلف روزانه جمع می‌شود که ارزشش را با عدد و رقم نمی‌توان سنجید؛ چون در عمر ما صرفه‌جویی می‌کند.

۲. ثبت دانسته‌هایی که در کارگاه‌های آموزشی به دست می‌آورند

اینکه تجربه‌هایمان را ثبت کنیم، تنها راه تدوین یک محتوای کاربردی نیست. از راه آموزش دیدن هم می‌شود دریافت و منتشر کرد. ممکن است متخصصان لوله بازکنی مثل هر تخصص دیگری بخواهند در کارگاهی آموزشی شرکت کنند یا محتوایی آموزشی را ببینند. اینکه ما آنچه را درزمینۀ لوله بازکنی خودمان یاد می‌گیریم ثبت کنیم و با زبان خودمان به دوستان و متقاضیان مرتبط با خودمان منتقل کنیم، یکی از راه‌های تولید کتاب های نانوشته مشاغل – لوله بازکنی است.

این مطلب را هم بخوانید
کتاب استراتژی فروش

۳. تفکیک موضوعات تخصصی در تولید کتاب های نانوشته مشاغل – لوله بازکنی

اگر در تولید کتاب های نانوشته مشاغل – لوله بازکنی به این توجه کنیم که چه موضوعاتی موردنیاز دیگران است و با این نگاه اقدام به تولید کتاب کنیم، این کتاب مطلوب مخاطب آن خواهد بود. مثلاً اگر عنوان‌هایی مثل لوله بازکنی سیار در فنی کارا را در دستور کار بگذاریم، قطعاً برای خیلی‌ها موضوع جالبی خواهد بود و به آن توجه نشان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 7 =