خرید و قیمت کتاب های جامعه شناسی
ارتباط سریع و آسان در واتساپ

مشاهده همه 5 نتیجه

به‌زودی موجود می‌شود
۵۱,۰۰۰ تومان۶۱,۰۰۰ تومان
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود
به‌زودی موجود می‌شود

جامعه شناسی علمی است که به مطالعه قوانین و فرایندهای اجتماعی می‌پردازد؛ بنابراین می توان گفت که کتاب های جامعه شناسی به مطالعۀ زندگی اجتماعی انسان‌ها می‌پردازند و طبیعتا در بطن این بررسی‌ها پژوهش و بررسی رقتار آدمی جایگاه ویژه‌ای دارد. همچنین جامعه‌شناسی بررسی نحوه‌ تاثیر ارگان‌های اجتماعی بر رفتارها و تصمیمات انسان‌ها را نشان داده و بررسی می کند.

اگوست کنت به عنوان پدر جامعه شناسی اولین با واژه جامعه شناسی را در کتاب فلسفه اثباتی به کار برد. در ایران نیز غلام حسین صدیقی در سال 1317 جامعه شناسی را بنیان گذاری کرد.

معرفی کتاب های جامعه شناسی

علم جامعه شناسی حوزه های مختلفی را در دل خود بررسی می‌کند؛ ازجمله: فرهنگ، اجتماع، صنعت، هنر، دین، خانواده، ارتباطات، کار و… .

خواندن این کتابها بدون اینکه ریشه مفاهیم مطرح شده در کتاب را بدانیم، کاری بی‌فایده است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم مطالعۀ این کتاب ها را با انتخاب کتابهایی شروع کنید که مفاهیم ابتدایی این حوزه را برای مخاطب باز می‌کنند.

همچنین بهتر است قبل از تهیه کتب جامعه شناسی درباره نویسنده آن تحقیق کنید تا به بفهمید از چه روشی برای تحلیل موضوعات استفاده می‌کند. در نظر گرفتن این نکات به شما کمک می‌کند تا دستاوردهای زیادی از مطالعه نصیبتان شود.