قوانین خرید کتاب از فروشگاه اینترنتی کتاب جریان کتاب

قوانین کلی

 1. تمامی کتاب‌های ارائه‌شده در این فروشگاه اینترنتی کتاب، دارای مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و کتاب بدون مجوزی را نه داریم و نه می‌فروشیم. تقاضای چنین کتاب‌هایی از ما نکنید.
 2. فروش کتاب به صورت امانی میسر نیست. قبل از خرید کتاب باید به صورت نقدی و آنلاین، بهای کتاب را بپردازید.
 3. ما بعد از دریافت سفارش شما، کتاب را سالم و تمیز تحویل مأمور ادارۀ پست می‌دهیم و کد رهگیری را برای شما به صورت پیامکی یا در واتساپ ارسال می‌کنیم. اگر کتابی بعد از خروج از سیستم انبار ما دچار نقص یا لک شود، مسئولیت آن را نمی‌پذیریم. از ادارۀ پست مطالبه کنید.
 4. از زمانی که کتاب را ارسال کنید تا زمانی که کتاب به دستتان برسد، طبق فرایندهای پست که وزارت ارشاد برای تمامی کتابفروشان ملی در نظر گرفته، زمانی بین 5 تا 7 روز طول خواهد کشید. سعی می‌کنیم زودتر برسانیم؛ اما تمام عوامل به اختیار ما نیست. به این نکته دقت کنید.
 5. از لحظۀ ثبت سفارش توسط شما تا تحویل مرسوله به پست توسط ما، بین 24 تا 48 ساعت زمان لازم است.

شروط برگشت وجه سفارش

ما فقط به این دلایل وجه پرداختی توسط شما را به شما برخواهیم گرداند:

 1. کتابی را درست ثبت سفارش کرده باشید و ما به اشتباه ارسال کرده باشیم. در این صورت باید کتاب متفاوت را برای ما بفرستید و چنانچه وجهتان را مطالبه کردید، آن را تقدیمتان کنیم. اگرنه، کتاب جایگزین را برایتان بفرستیم.
 2. کتابی را به دلیل قصور یا نقص سیستم داخلی آنقدر دیر به پست تحویل داده باشیم که شما ناراضی باشید. ما معمولاً در اولین روز کاری پس از ثبت سفارش شما، آن را تا قبل از ساعت 10 صبح به پست تحویل می‌دهیم. سفارش‌های بعد از ساعت 10 صبح، تا قبل از ساعت 10 صبح فردا به پست تحویل می‌شوند.
 3. از خرید کتاب از ما پشیمان شوید به این دلیل که برخورد هریک از کارکنان ما که با آن‌ها به هر دلیلی ارتباط داشته‌اید، خارج از شأن بوده باشد و صحت این مسئله نیز اثبات شود.
 4. با راهنمایی اشتباه کارکنان جریان کتاب یا پخش آوای کتاب‌پردازان، کتاب اشتباهی خریده یا مبلغ اشتباهی پرداخته باشید. این مبالغ با کمال میل به شما برگردانده خواهد شد.
 5. اگر آدرس صورتحساب را اشتباه نوشته باشید یا موقع دریافت کتاب از پست در آدرس مقصد نباشید و پست کتاب را برگرداند، باید هزینۀ ارسال مجدد آن را بپردازید تا کتاب برایتان ارسال شود.
 6. اگر کتاب را برای دیگری ارسال می‌کنید، نشانی پستی و کد پستی او و نیز مشخصات فردی و تلفن تماسش را دقیق بپرسید و در فرم‌های ما اعلام کنید. بهتر است فوراً بعد از ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و اعلام کنید تا آن را مدنظر قرار دهیم.
 7. مسئولیت محتوای کتاب‌ها با ما نیست. چنانچه کتابی با عقاید یا نظرهای شما سازگار نیست، شکایتتان را به ناشر، نویسنده یا وزارت ارشاد اعلام بفرمایید.

اگر شما به دلیل کم‌دقتی یا هر دلیل دیگری که مسئولیت آن برعهدۀ ما نیست، اقدام به پرداخت وجه به جریان کتاب کنید، وجه شما پس از تأیید کارشناس مالی ما، پس از کسر 1000 تومان به شماره کارت اعلامی از سوی شما واریز خواهد شد.

پس‌گرفتن یا نگرفتن کتاب

 1. پس‌گرفتن کتاب در حالت کلی و با سلیقۀ شخصی ممکن نیست.
 2. بعضی از کتاب‌ها را ممکن است چند ناشر، همزمان چاپ و منتشر کرده باشند. دقت کنید کتاب موردنظر شما از همان ناشری باشد که تأیید می‌کنید. چون اگر کتابی را از ناشری به اشتباه بخرید، آن را پس نمی‌گیریم.
 3. به مشخصات و جزئیات درج‌شده برای هر کتاب دقت کنید: سال چاپ کتاب، ناشر، نویسنده، شمارۀ چاپ کتاب و… . در صورت خرید اشتباه، کتاب را پس نمی‌گیریم.
 4. اگر وجهی بیشتر از مبلغ سفارشتان به اشتباه یا… بپردازید، به عنوان سپرده نزد ما خواهد ماند. هم می‌توانیم آن را در صورت مطالبه‌تان به حساب شما برگردانیم، هم می‌توانیم امانتدار آن باشیم برای خریدهای بعدی شما.