کتاب های روانشناسی و موفقیت

معرفی بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت

کتاب های روانشناسی و موفقیت که اکثر افراد جامعه به مطالعه آن ها علاقه ای ندارند، می توانند سبب کسب موفقیت آدمی و بهبود زندگی او شوند چرا که در آن ها رمز و راز ها و روش های کسب آرامش و موفقیت در زندگی به نگارش در آمده اند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی کتاب جریان کتاب سعی بر این کرده ایم که بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با روش های موفقیت و کسب آرامش در زندگی آشنا شوید. با ما همراه باشید.

بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت

"معرفی

 • کتاب افراد موفق چگونه فکر می کنند؟

کتاب افراد موفق چگونه فکر می‌کنند
How successful people think

کتاب افراد موفق چگونه فکر می‌کنند؟ از جمله کتاب های روانشناسی و موفقیت می باشد که توسط جان سی. مکسول (نویسنده‌‌‌ی آمریکایی و کارشناس جهانی در زمینه‌ی رهبری و مدیریت) نوشته شده و سامان شاهین پور آن را ترجمه نموده است. نوسینده هدف خود را در مقدمه این گونه بیان کرده است: هدف من این است که به شما بگویم چگونه فکر کنید. هنگامی‌که با هر یک از این مهارت‌های فکری آشنا می‌شوید، درمی‌ یابید که در برخی از آن‌ ها توانمند هستید و در برخی دیگر نه. در مواردی که ضعف دارید، تلاش می‌کنید با تمرین‌های عملی ارائه‌ شده در کتاب ،خود را تقویت کنید تا به متفکری تمام‌ عیار تبدیل شوید.» این کتاب روانشناسی و موفقیت در ۱۱ فصل تدوین شده است که این فصل ها شامل موارد زیر می باشند.

 • تفکر کل‌نگر
 • تفکر متمرکز
 • تفکر خلاق
 • تفکر واقع‌گرا
 • تفکر استراتژیک
 • تفکر امکان‌گرا
 • تفکر عمیق
 • تفکر عامیانه
 • تفکر مشارکتی
 • تفکر غیرخودخواهانه
 • تفکر هدف‌گرا
یکی از نقاط قوت این کتاب روانشناسی و موفقیت، تلاش موفق نویسنده جهت درگیر کردن ذهن مخاطب با موضوع می باشد. در طی فصول کتاب، مخاطب باید به سوالات زیادی درمورد مباحث مطرح شده پاسخ دهد که با استفاده از این روش علاوه بر اینکه در پیش برد بحث شریک می شود، به خوبی مصادیق مطالب را در زندگی شخصی خود می بابد.
 • کتاب روانشناسی و موفقیت چگونه برتر از دیگران باشید؟

کتاب روانشناسی چگونه برتر از دیگران باشید
How to be superior to others

کتاب چگونه برتر از دیگران باشید از دیگر کتاب های روانشناسی و موفقیت پرطرفدار محسوب می شود که نوشته ی محمد رضا بیات سرمدی می باشد و در آن به آموختن درس هایی برای پیروزی در زندگی و کسب و کار پرداخته شده است. نویسنده برای ترغیب نمودن مخاطب به خواندن این کتاب روانشناسی سولاتی را در مقدمه آن مطرح نموده است که این سوالات عبارت اند از:

 • آیا می‌خواهید فرمانروای سرنوشت خود باشید یا ترجیح می‌دهید مانند اغلب آدم‌ها در مسیر جریان رودخانه زندگی قرار بگیرید و به هر سویی که رفت شما را نیز با خود ببرد؟
 • آیا دوست دارید رویاهایتان را زندگی کنید یا مانند دیگران اجازه دهید ترس‌ها و تردیدها زمینگیرتان کنند و مانند درختی بی‌ریشه باقی عمرتان را در همین جایی که هستید سپری کنید تا مرگ از راه برسد و نقطه پایانی بر زندگی‌تان بگذارد بی‌آن‌که زندگی کرده باشید؟
 • آیا می‌خواهید آینده‌تان را خودتان آن‌گونه که آرزو دارید بیافرینید یا مانند بیشتر انسان‌ها منتظر می‌مانید تا آینده برای شما اتفاق بیفتد بی‌آن‌که نقشی در آفرینش آن داشته باشید؟
این مطلب را هم بخوانید
برای چه کتاب می خوانیم

و در پایان بیان کرده است که اگر در تصمیم خود برای رسیدن به برتری مصمم هستید باید بگویم همراه مناسبی را برای خود برگزیده‌ایدچرا که این کتاب حتی لحظه‌ای شما را آسوده نمی‌گذارد و هر روز و هر شب شما را وا می‌دارد هر چه بیشتر اوج بگیرید و به جایگاه بلندمرتبه‌ای دست یابید که به‌راستی لایقش هستید.

در بخشی از کتاب روانشناسی چگونه برتر از دیگران باشید آورده شده است:

از دوران نوزادی زمانی که درون گهواره‌ ای آرام گرفته‌ ایم تا وقتی درون یک تابوت به آرامش ابدی می‌ رسیم همه مظاهر قدرت از ما می‌خواهند فکر نکنیم و تنها به فرمان‌ ها گردن نهیم. در کودکی وقتی نور خورشید از گلدان قدیمی که بر سر تاقچه‌ خانه‌ پدری بود عبور می‌کرد و رنگین کمانی از رنگ‌ هایی زیبا بر دیوار سفید خانه می‌آفرید، ما که کودکی پنج ساله بودیم به شوق بازی با رنگ‌ ها و کشف شگفتی‌ ها به سمت گلدان می‌رفتیم که ناگهان پدر با ابروانی گره خورده به ما فرمان می‌داد: «دست نزن!»

 • کتاب روانشناسی لازم نیست سر کار دیوانه شوید.

چند وقت یک‌ بار این جمله که سر کار دیوانه کننده است به گوشتان خورده است؟ برای اکثر افراد جامعه، جمله «سر کار دیوانه‌ کننده است» تبدیل به جریان عادی زندگی آن‌ ها شده است. دو دلیل عمده وجود دارد که باعث می شود آن ها این جمله را بیان کنند که این دو دلیل شامل موارد زیر می باشند.

 • روز کاری به خاطر هجوم حواس‌پرتی‌های جسمانی و مجازی به لحظات کاری کوتاه، کوچک و زودگذر تقسیم می‌شود؛
 • وسواس بیمارگونه نسبت به رشد و پیشرفت به هر قیمتی، باعث ایجاد انتظارات غیرواقعی و بسیار شدیدی می‌شود که استرس و اضطراب را برای افراد به ارمغان می‌آورد.
کتاب لازم نیست سر کار دیوانه شوید
The book doesn’t have to be crazy work

شما می توانید با خواندن کتاب لازم نیست سرکار دیوانه شوید مواردی که برای کسب و کار سالم رمورد نیاز می باشند را بیاموزید. این کتاب توسط جیسون و دیوید نوشته شده است. آن ها در این کتاب تجربیات خود را همراه با مشاهدات و درک خود از آنچه برای کسب و کاری سالم، طولانی مدت و پایدار لازم است را به نگارش در آورده اند. فهرست کتاب روانشناسی لازم نیست سرکار دیوانه شوید عبارت اند از:

 • نخست
 • جاه‌طلبی خود را مهار کنید
 • از وقت خود دفاع کنید
 • فرهنگ خود را تغذیه کنید
 • فرآیند خود را به ‌دقت بررسی کنید
 • به کسب‌وکار خود اهمیت دهید
 • کلام آخر
 • کتاب وقت بیداری

کتاب وقت بیداری
Awakening Time Book

حالا که بیمار شده اید، تصور می کنید که برای مدتی باید هرگونه رنجی را به جان بخرید و تا بهبودی کامل ، هیچ نقطه امیدبخش یا شادی آفرینی در زندگی تان وجود نخواهد داشت. اما حقیقت چیز دیگری است؛ بسیاری از انسان ها، گوشه های زیبا اما فراموش شده ی زندگی را فقط در بستر بیماری یافته اند. چرا که بیماری، فرصتی به وجود آورده تا درباره ی زوایای فراموش شده ی زندگی و نعمت ها و موهبت های الهی که در اختیارشان قرار داشته، با نگاهی تازه و عمیق بیندیشند، تبدیل کردن روزهای بیماری به وقت بیداری نیازمند مهارت هایی است که در کتاب وقت بیداری (کتاب روانشناسی) به شما عزیزان پیشکش شده است.

 • کتاب سرباز درون

کتاب روانشناسی سرباز درون
Soldier Book Inside

کتاب سر باز درون که از کتاب های روانشناسی محسوب می شود توسط ارشیا دکامی نوشته شده است. در این کتاب به موضوع ریشه خشم پرداخته شده است، درباره سرباز درون، بیگانه ‎ای آشنا که خشم حاصل فعالیت اوست. کسی که در برابر ناملایمات با القای حالتی در ما که آن را به نام خشم می‎شناسیم، در پس پرده، نقش اول این داستان را بازی می‎کند.

این مطلب را هم بخوانید
کتاب صوتی چه تفاوتی با کتاب کاغذی دارد؟

در هنگام بروز خشم دیگر کاری از این کتاب بر نمی آید و باید به مطالعه تمامی کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده اند بپردازید چرا که این کتاب فقط درباره‎ی عامل اصلی ایجاد خشم است. این کتاب به شما می‎گوید که مسئول این خشم کیست و چگونه به وجود می ‏آید. شما با مطالعه آن با فرد جدیدی در درون خود آشنا خواهید شد. کسی که در بخش تحتانی و ساقه مغز شما زندگی می ‏کند و مسئولیت دفاع از شما را به عهده دارد. وقتی او شروع به دفاع کردن می‏ کند، شما را کنار زده و با گرفتن اختیارتان به دفاع از شما می‎پردازد. او کسی جز «سرباز درون» نیست.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد کتاب های روانشناسی و موفقیت با معرفی راه و روش های موفقیت و کسب آرامش، از جمله کتاب های تاثیر گذار در زندگی انسان محسوب می شوند. کتاب های سرباز درون، وقت بیداری، لازم نیست سر کار دیوانه شوید، چگونه برتر از دیگران باشید، افراد موفق چگونه فکر می کنند از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت محسوب می شوند که تمامی آن ها را می توانید به راحتی از سایت جریان کتاب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =