خلاصه کتاب بازداشتگاه صورتی | درباره کتاب بازداشتگاه صورتی | کتابفروشی آنلاین جریان کتاب
خلاصه کتاب بازداشتگاه صورتی

خلاصه کتاب بازداشتگاه صورتی

این کتاب آدام آلتر از نشر ترجمان، با زبانی ساده نتایج مشاهدات علمی و تحقیقات دانشمندان را درمورد نیروهای پنهانی بیان می‌کند که روی ما تأثیر بسزایی دارند. در این مقاله خلاصه کتاب بازداشتگاه صورتی را در فروشگاه اینترنتی جریان کتاب به صورت مختصر و مفید مطالعه می‌کنید.

درباره کتاب بازداشتگاه صورتی

“نیروهای پنهانی که طرز فکر، احساس و رفتار آدمی را شکل می‌دهند.” این عبارتی است که روی جلد کتاب به صورتی نمایان درج شده. دیدن همین جمله کافی است تا متوجه شویم قرار است با خواندن این کتاب شناخت بیشتری از خودمان پیدا کنیم.

کتاب حاضر با این هدف نوشته شده که پرده بردارد از رنگ صورتی زندان مست‌ها و نیرهای فراوان دیگری بر طرز تفکر، احساس ما و رفتارهایمان تأثیر می‌گذارند. این کتاب 346 صفحه دارد.
این نیروها در زندگی ما نقش پررنگی دارند و بر ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم تأثیر می‌گذارند و افکار ما را جهت می‌دهند.

با خرید کتاب بازداشتگاه صورتی و مطالعۀ آن متوجه می‌شوید که آلتر در آن سه عالَم را منبع این نیروها می‌داند: عالم ذهنی، عالم اجتماعی و عالم وسیع‌تر مادی.
“عالم ذهنی” شامل همان نشانه‌هایی است که مغز ما را راهنمایی می‌کنند. “عالم اجتماعی” همان دنیایی است که با آن ارتباط داریم. “عالم مادی” هم تمام آن چیزی است که ما را احاطه کرده است.

بازداشتگاه صورتی در سه بخش نوشته شده:

  1. بخش اول: دنیای درون ما؛
  2. بخش دوم: دنیای میان ما؛
  3. و بخش سوم: دنیای پیرامون ما.

بخش اول به تأثیر این نشانه‌ها در ما می‌پردازد: “نام ها”، “برچسب ها” و “نمادها”.

بخش دوم این کتاب، یعنی بخش دنیای میان ما، به بررسی “صرف حضور دیگران” در زندگی ما می‌پردازد و در ادامه، “خصوصیت های افراد دیگر” و نقش “فرهنگ” را در تفکر و احساسات و رفتارهای ما بررسی و بیان می‌کند.

در بخش سوم هم، شاهد نتایج مطالعات دانشمندان روی “رنگ ها” و “مکان ها” و “آب و هوا” در زندگی انسان‌ها هستیم. آخرین کلمات این کتاب هم به “سخن آخر: پروانۀ لورنز” اختصاص یافته که درواقع می‌توان آن را جمع‌بندی کتاب دانست.

خلاصه کتاب بازداشتگاه صورتی در روزهای آینده به‌صورت تکمیل‌تری به‌روزرسانی و تقدیم شما خواهد شد. بازهم به این مقاله سر بزنید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.